Teknoloji

SOCAR Türkiye ve Honeywell’den sürdürülebilirlik kapsamında iş birliği

SOCAR Türkiye ve Honeywell, birlikte sürdürülebilirlik projeleri geliştirmek için protokol imzaladı.

Türkiye’nin en büyük entegre sanayi holdingi ve en büyük doğrudan yabancı yatırımcısı SOCAR Türkiye, işleri ve sektörleri daha güvenli, daha akıllı ve daha sürdürülebilir kılmak amacıyla hizmet veren küresel teknoloji şirketi Honeywell ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokolün imza törenine SOCAR Türkiye Strateji Lideri Kanan Mirzayev ile Honeywell Türkiye, İsrail ve Orta Asya Bölge Lideri Uygar Doyuran katıldı. İmzalanan iş birliği protokolü kapsamında iki firma; Emisyon izleme ve yönetimi, güç verimliliği, sürdürülebilir havacılık yakıtları (SAF) ve gelişmiş plastik geri dönüşümü gibi konularda sürdürülebilirlik projeleri geliştirecek.

Bu projelerin ortasında, endüstriyel tesislerdeki gaz kaçaklarını hızla tespit eden, yöneten ve azaltan teknolojiler ve operasyonel verileri üretkenliği etkilemeden güç yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olabilecek verimlilik odaklı içgörülere dönüştüren dijitalleştirme çözümleri yer alıyor. İki şirket aynı zamanda Honeywell teknolojisini kullanarak sürdürülebilir havacılık yakıtı (SAF) üretimi ve maliyet zincirinde SOCAR Türkiye’nin petrokimya ve lojistik yeteneklerini kullanarak atık plastiklerin gelişmiş kimyasal geri dönüşümünü sağlamak için birlikte çalışacak.

İşbirliğinin imza töreninde konuşan SOCAR Strateji Lideri Kanan Mirzayev, “SOCAR Türkiye olarak odak alanlarımızın ortasında yer alan sürdürülebilirlik başlığı altında karbonsuzlaştırma ve döngüsel ekonomi kapsamında çalışmalarımıza devam ediyoruz. CEO’muz (vekaleten) Elchin Ibadov’un teşvikiyle başlayan görüşmelerimiz sonucunda Honeywell’in bir asırı aşkın bilgi birikimini SOCAR Türkiye’nin deneyimiyle birleştirerek bu alanlarda ortak projeler geliştireceğiz. Honeywell’in uzmanlık alanındaki tüm teknolojiler faaliyetlerimizi kapsadığı için bu iş birliği ile birçok yenilikçi projeyi hayata geçireceğimize inanıyorum.”

Honeywell Türkiye, İsrail ve Orta Asya Bölge Lideri Uygar Doyuran, “SOCAR Türkiye gibi sürdürülebilirlik alanında lider bir enerji şirketinin teknoloji partneri olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu protokol, şirketlerimizin uzun süredir devam eden iş birliğinin sürdürülebilirlikle ilgili inovasyonun yeni alanlarına doğru genişlemesine olanak tanıyacak. Türkiye’de ve dünyada sürdürülebilir ve adil bir enerji geçişi için yeni yollar oluşturmak amacıyla SOCAR Türkiye’nin derin elektrik kesme uzmanlığını Honeywell’in geniş hazır teknoloji portföyüyle güçlendirmeyi hedefliyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu