Haber

Hayvanlara eziyet edip cezaevine girenlerin görüntülerini paylaştı

Ege Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Bilge Berk, 73 yaşındaki Funda Bayri, kişisel hesabından hayvan haklarını ihlal eden kişilerin görüntülerini paylaştığı için 1 Ağustos’ta tutuklanarak İzmir Şakran T Tipi Kadın Kapalı’ya gönderildiğini söyledi. Hapishane.

Cumhuriyet’ten Şevval Aydoğan’ın haberine göre Bayri’nin avukatı Bilge Berk, kendisine toplam 3 yıl 4 ay hapis cezası verildiğini söyledi. berke dedi ki:

“Bayri’nin içeride bulunma sebebi, Türk Ceza Kanunu’nun 136. maddesinde yer alan ‘Kişisel Verilerin Ele Geçirilmesi veya Yayılması’ suçundan kaynaklanmaktadır. Sokak hayvanlarına yapılan haksızlıkları ifşa ettiği için bu maddeden ceza aldı. Diğer davalarda da örf ve adet kuralları gereğince aynı maddeden kesinleşmiş mahkûmiyet kararları olduğu için toplam 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. İtirazlarımızı yapacağız ama bir ay daha cezaevinde kalacağını tahmin ediyoruz.”

Dernek başkanı olarak Bayri’nin amacının sokak hayvanlarına yapılanları duyurmak olduğunu belirten Berk, “Kanunlar maalesef sokak hayvanlarını korumanın yanı sıra hayvan hakları savunucularını koruma konusunda da yetersiz kalıyor” dedi.

Avukatı Funda Bayri, “Masum hayvanların katledilmesine, işkence görmesine asla izin vermeyeceğimi bilmenizi isterim. Hapishanede olmam masum canların yaşam hakkını savunmamdandır” dedi.

habersiverek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu