Haber

Azmi Ekinci: Soykırıma karşı onuruyla mücadele eden Filistin halkının yanındayız

AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci, İsrail’in Gazze saldırılarına sessiz kalan ülkelere tepki göstererek, “Soykırıma karşı namusuyla mücadele eden Filistin halkının yanındayız.” söz konusu.

Ekinci, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Gazze’de bir aydır dünyanın gözü önünde bir insanlık dramı yaşandığını, tüm dünyanın bu dramı film gibi izlediğini söyledi.

Gazze’de 360 ​​kilometre kareye sıkışan 2,3 milyon mazlum Filistinlinin başına tonlarca bomba yağdırıldığını belirten Ekinci, yıkılan bina ve evlerin masum insanlara mezar haline geldiğini kaydetti.

İnsan hakları, adalet, demokrasi ve özgürlük gibi kavramları savunan Batılı ülkelerin yaklaşımlarının sahte olduğunu gördüklerini vurgulayan Ekinci, “Batı bu olaylara sadece seyirci kalmıyor, İsrail’e destek vermek için acele ediyor.” Yaşanan barbarlığın bir kez daha kişisel failleri ve mimarları onlardır.” “Gizlemeden gösteriyorlar.” dedi.

Dünyanın her yerinde Müslüman halkların ayağa kalkmasının umut verici olduğunu ifade eden Ekinci, “Bundan sonra hem ‘barbar Batı’ya hem de onun devşirdiği yerli işbirlikçilerine karşı yeni bir sayfa açılacak ve dünyada hiçbir şey çözülmeyecektir. Biz Filistin olarak onurlu bir şekilde mücadele ederek “Halkımızın yanındayız ve soykırıma karşıyız.” dedi.

sarkisla-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu